TANZİM SATIŞ NOKTALARINDA BAKLİYAT SATIŞI BAŞLIYOR… 

-CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE KAPSAMINDA VERDİĞİ TALİMAT SONRASI HAREKETE GEÇEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SEZBEDEN SONRA HALK SEBZE TANZİM SATIŞ NOKTALARINDA BAKLİYAT VE ELMA SATIŞI DA YAPACAK

-İSTANBUL İLE EŞ ZAMANLI OLARAK ANKARA’DAKİ TANZİM SATIŞ NOKTALARINDA; DOMATES, SALATALIK, SOĞAN, PATATES, KABAK, BİBER VE PATLICANDAN SONRA NOHUT, YEŞİL MERCİMEK VE PİRİNÇ GİBİ BAKLİYAT ÇEŞİTLERİ DE YER ALACAK

-SEBZE VE BAKLİYAT DIŞINDA İLK KEZ ELMA DA TANZİM SATIŞ NOKTALARINDAKİ YERİNİ ALACAK VE 3 TL’DEN SATIŞA SUNULACAK

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşa kaliteli ve ucuz sebze ve bakliyat tedarikinin sağlanması yönündeki talimatının ardından Başkent’in 30 ayrı noktasına kurularak 10 çeşit sebzenin uygun fiyatlarla satışa sunulduğu Tanzim Satış Noktalarında, şimdi de Bakliyat satışı da başlıyor.

         Enflasyonla topyekün mücadeleye destek veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, üreticiden tüketiciye doğrudan ulaştırılan ürünleri çeşitlendirerek, 26 Şubat Salı gününden itibaren bakliyat ve elma satışı da yapacak.

BAKLİYATLAR TMO’DAN

         Ankara’nın 30 ayrı noktasında kurulan ve haftanın 7 günü açık olan Tanzim Satış Noktalarında; Nohut, Pirinç ve Yeşil Mercimek ile Elma satışı İstanbul ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

         Halk Sebze Tanzim Satış Noktalarına İzmir, Ankara, Mersin, Antalya ve Kütahya’daki Tarım Bakanlığı Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla ulaştırılan 10 sebzeden sonra Bakliyat ürünleri de 2 kilogramlık paketler halinde Toprak Mahsülleri Ofisi’nden temin edilecek.

         İlk kez satış noktalarındaki tezgahta yerini alacak Elma ise 3 TL’den satılacak. Komisyoncuları aradan çıkararak yüksek fiyatlı ürünlerin düşük fiyatlarla vatandaşlara ulaştırıldığı Tanzim Satış Noktalarında, peşin ya da kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor.