Share Button

Keçiören Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Neşeli Minikler Kreşindeki çocuklar,  Bağlum Doğal Yaşam Alanında doğa ile baş başa keyifli bir gün geçirdiler.

 

3 -4 yaş grubundaki 30 minik, kreş öğretmenleri ile birlikte Bağlum’daki Doğal Yaşam Alanında canlıları tanıyarak doğanın içinde neşeli oyunlar oynadılar. Doğanın içinde bir arada öğrenme imkanı bulan çocuklar ağaçları tanıma, bitkilerin nasıl yetiştiğini görme imkanı yakalayarak teknolojiden uzakta  bir gün geçirdiler.

 

Çevre bilinci de kazanan çocuklar, at, keçi, tavuk, ördek , hindi, köpek, kedi gibi hayvanları yakından gözlemleme fırsatı buldular.

 

Çocukların tüketim değil üretim toplumu bilinciyle yetişmesine katkı sunan Doğal Yaşam Atölyesiyle Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ilgili şunları söyledi; “Uygulama alanımızda çocuklar hem birlikte zaman geçiriyor hem de doğayı yaşayarak öğreniyor. Şehrin karmaşasından uzakta eğitmenleri eşliğinde yeni beceriler kazanmasına aracılık eden yaşam alanımızda çocuklar temiz hava alarak yaşadığı dünyayı tanıma ve yediği besinlerin üretimine tanıklık etme imkanı buluyorlar.”