Ankara’da Cumhur İttifakı Seçim Bürosuna otomobille gelen kimliği belirsiz şahıslar, seçim bürosunda görevli iki kişiyi sopalarla darp etti.

Olay, saat 14.00 sularında Ankara Keçiören Sanatoryum Caddesi üzerinde bulunan Cumhur İttifakı Seçim Bürosunda meydana geldi.Seçim bürosunda görevli olan Cihan Esir ve Ali Karakaya ile gelen 3 kişi tartışmaya başladı.Hakaretler savuran üç şahıs, daha sonra yanlarında getirdikleri sopalarla Esir ve Karakaya’ya saldırmaya başladı.Sopa darbeleri ve tekmelerle ağır darbeler alan Esir ve Karakaya, kendi imkanlarıyla hastaneye gitti.Saldırıda bulunan şahıslar, geldikleri yeşil araçla olay yerinden kaçarak kayıplara karıştı.Karadağ, “Amaç burada ülkücüleri sokağa dökmek ama biz sağduyuluyuz ve önde olduğumuzu bildiğimiz için bu gibi tacizlere de fırsat vermeyeceğiz” dedi.

“Yavaş yavaş’ diyerek tekme ve sopalarla saldırdılar”

Seçim bürosundaki çalışmaları sırasında saldırıya uğrayan Cihan Esir ise olayı şu şekilde anlattı:

“Biz burada saha çalışmasına çıkacaktık Ali Başkanım ile beraber. Hazırlıklar yapıyorduk. Bir araç geldi, içinde 4 kişi vardı. Araçtan bir kişi inmedi, şoför olarak arabada oturdu, araba çalışır vaziyette. ‘Yavaş, yavaş…’ sinkaflı küfürler kullanarak yanımıza geldi. Biz anlamadık ilk başta. Ali Başkanım da telefon görüşmesi yapıyordu, arkasını döndü. Arkasını dönünce tekmeyle vurarak Ali Bey’i darp etmeye başladılar. Ben müdahale ediyordum, o arada sopayla koluma vurdu, kolum şişti. İki gün iş göremez raporu aldım.”

Hiçbir şey elde edemeyecekler. Biz bir ölürüz, bin diriliriz. Ülkücüler bu tür provokasyonlara gelmeyecektir hiçbir zaman” diyen Cihan Esir, “Bu hareketlerle bizi yıldıramazlar. Bu hareketlerle bizi korkutamazlar” ifadelerini kullandı.

Seçim bürosunda saldırıya uğrayan Ali Karakaya ise, “Arkadaşımla burada yardım paketleleri hazırlıyorduk. 4 kişi buradan girdi. ‘Sizi yavaş yavaş bilmem ne yapacağız’ dediler. Sonra sopalarla, tekmelerle bize saldırdılar” şeklinde konuştu.

Aldığı darbeler sonucu kaburgası çatladı

Karakaya, “Göğsümde zedelenme var, sırtıma çok darbe aldım. Kaburgada çatlak var. Elimde de dördüncü parmaklarda çatlaklar var” dedi.