Share Button

Keçiören Belediyesi’nin mahallelerin sosyalleşmesini ve kaynaşmasını amaçladığı “Mahalleler Arası Futbol Turnuvası”  Bağlum Hisar Mahallesi ve Aşağı Eğlence Mahallesi arasında oynanan final maçıyla sona erdi.

 

Taha Akgül Spor Salonunda oynanan heyecanlı final maçını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, muhtarlar ve vatandaşlar izledi. Rekabetin doruğa çıktığı maçı Bağlum Hisar Mahallesi 5 -4 kazandı.  Başkan Ak’ın elinden birincilik kupasını alan oyuncuların coşkusu ve sevinci sahaya yansırken, 2.lik kupasının sahibi Aşağı Eğlence Mahallesi, en centilmen takım kupasının sahibi ise Kamil Ocak Mahallesi oldu.

 

Mahallelerin sosyalleşmesine ve kaynaşmasına vesile olmak için eski bir geleneğin tekrar canlandırıldığı mahaller arası futbol turnuvasına katılan tüm muhtarlara plaket verilirken, Muhtarlar Derneği Başkanı Muhammet Ekrem Kılıç da futbol turnuvası düzenleyerek, mahalleler arası dostluğun pekişmesine desteklerinden ötürü Başkan Ak’a şükran plaketi takdim etti.

 

Finale kalan takım ve oyuncularının Keçiören Belediyesi’ne ait spor tesislerinden ücretsiz faydalanma hakkı kazandığı turnuvayla ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “90’lı yılların mahalle maçlarını yeniden bugüne taşıdık. Mahalleler arası dostluğu, kardeşliği, samimiyeti yeniden hatırlattık. Yani turnuvanın kazananı tüm mahalleler oldu. Turnuva boyunca mahalleler arası tatlı bir rekabet izledik. Oyuncularımıza, gönüllü teknik direktörlük yapan mahalle esnafımıza ve muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.