-BAŞKENTLİLER, İFTAR VE SAHUR KEYFİ’Nİ PARKLARDA YAŞIYOR

 

-ANKARA’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT REKREASYON ALANLARI SON YILLARDA SAĞLADIĞI GÜVENLİ VE HUZURLU ORTAMIYLA, HEM İFTAR HEM DE SAHUR YAPAN BAŞKENTLİLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

 

-YEŞİLLİKLER İÇİNDE MOGAN’DAN GÖKSU’YA, HARİKALAR DİYARI’NDAN ALTINPARK’A KADAR BİRÇOK PARK, İFTAR VE SAHURLARIN VAZGEÇİLMEZ YERLERİ

 

         Ramazan’ın yaz aylarına denk gelmesiyle birlikte güzel havayı değerlendirerek iftarını açık alanlarda yapmak isteyen Başkentliler, Ankara’daki rekreasyon ve mesire alanlarına adeta akın ediyor.

         Altınpark, Göksu, Mogan ve Harikalar Diyarı başta olmak üzere yeşillikler içindeki birçok park Başkentlilere hem iftarlarını hem de sahurlarını yapmak için ev sahipliği yapıyor.

PARKLARDA BERABERLİK ATMOSFERİ

         Birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi Ramazan Ayı’nın manevi iklimini parklara taşıyan Başkentliler, gerek aileleriyle gerekse dostlarıyla oruçlarını açmanın duygu yüklü hazzını yaşıyor.

         Kimi kamelyalarda kimi piknik masalarında iftarını açarken kimi ise çimlere serdiği örtülerin üzerinde kuruyor iftar sofrasını… Ramazan ayının birlikteliğinin doyasıya yaşandığı parklarda, semaverde demlenen çaylara keyifli sohbetler de eşlik ediyor.

GÜVENLİ VE HUZURLU MEKANLAR

         Yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanlarıyla herkesin buluşma noktası haline gelen parklarda orucunu açan vatandaşlar, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle paylaşıyor:

Necati Armağan: “Eşim çocuklarım ve annemle birlikte güzel havayı değerlendirerek orucumuzu parkta açmak istedik. Hatta bazen sahura bile kaldığımız oluyor. Buranın ortamını seviyoruz. Yemyeşil, tertemiz ve güvenli bir yer.”

Şerife Sönmez: “Kalabalık iftar sofralarında buluşmak bu mübarek ayı daha da güzelleştiriyor. Biz de komşularımızla hem birlikte iftar yapalım hem de temiz hava alalım istedik. Çocuklar da oyun alanlarında keyifli zaman geçiriyorlar.”

         Sadece iftarını değil sahurunu da açık havada yapmak isteyenlerin doldurduğu Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait rekreasyon alanlarında, güvenlik önlemleri de hat safhada tutuluyor. Devriye gezen ANFA güvenlik personelinin yanı sıra 24 saat kayıt yapan kameralarla da güvenlik sağlanıyor.

         Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından düzenli olarak temizlenen rekreasyon alanlarında, Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin huzurlu bir Ramazan geçirebilmesi için imkanlarını seferber ediyor.