BAŞKENTLİ MİNİKLER DESTAN YAZDI…

 

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI PLANET AİLE YAŞAM MERKEZİ HANIMLAR LOKALİ ÜYELERİNİN ÇOCUKLARI, TÜRK KAHRAMANLARINI CANLANDIRDI

          Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Planet Aile Yaşam Merkez Hanımlar Lokali üyelerinin çocukları, Türk tarihine adını altın harflerle yazdıran kahramanları canlandırdı.

         Büyüklerini hazırladıkları birbirinden renkli gösterilerle duygulandıran miniklerden kimi taşıdığı mermiyle Çanakkale Savaşı’nın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı oldu, kimi de İstanbul’u fethederek yeni bir çağ başlatan Fatih Sultan Mehmet.

KAHRAMANLAR ÖLMEZ

         Etimesgut Planet Aile Yaşam Merkezi’nde yaşları 3-6 arasında değişen minikler, Bayrak ve Vatan temalı gösterileriyle izleyenleri destan yazan kahramanlarıyla dolu Türk Tarihi’nde adeta yolculuğa çıkarttı.

         Dönemi yansıtan üniformaları ve kostümleriyle, Türk Tarihi’ne damgasını vuran isimleri canlandıran minik kahramanlar, hazırladıkları dans gösterileri ve farklı yörelere ait halk oyunlarıyla da izleyenlerden tam not aldı.

         Osman Gazi, Mevlana Celaleddin Rumi, Fatih Sultan Mehmet, Halide Edip Adıvar, Kara Fatma, Nene Hatun, Seyit Onbaşı, Mehmet Akif Ersoy ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü hazırladıkları gösterilerle yaşatan Başkentli minikler, hem tarihe yön veren kahramanları tanıma fırsatı buldu hem de vatan ve bayrak sevgisini pekiştirdi.