Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddialarını hatırlatarak, “Ankara’yı rastgele ellere teslim edemeyiz, sahte imzalarla senet imzalayanlara teslim edemeyiz” dedi.

Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın karşısında Kandil’den yönetilen dörtlü çete olduğunu ifade ederek, “Kandil’den yönetilen bu çete ile bir mücadele vereceğiz. Biz ittifakı nasıl kurduğumuzu, hangi adayları destekleyeceğimizi açıkça milletimize ilan ettik, tüm süreç sizlerin gözü önünde gerçekleşti. Aldığımız kararları 82 milyon ile şeffaf bir biçimde paylaştık. Cumhur İttifakı olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız 5 dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Özhaseki kardeşimizdir. Mehmet Bey daha sonra milletvekilimiz oldu, daha sonra Çevre Şehircilik Bakanlığımızı yaptı ve daha sonra da benim mahalli idarelerden sorumlu genel başkan yardımcım oldu. Ankara’yı rastgele ellere teslim edemeyiz, sahte imzalarla senet imzalayanlara teslim edemeyiz. Beş dönem Kayseri’yi idare etmek başka bir şey, bir ilçeyi idare etmek başka bir şey. İki dönem burada seçim kaybeden birisiyle Mehmet Bey mukayese edilebilir mi? İstiyoruz ki Ankara emin ellerde devam inşallah desin. Nerede kendi adaylarımızla yarıştığımız gün gibi ortada, milletimizden gizli saklı hiçbir işimiz yok. Peki biz böyle hassas davranırken muhalefet ne yaptı, onlar da gittiler matruşka ittifakı kurdular. İttifakın içine daldıkça tıpkı matruşka gibi içinden bölücüler çıkıyor, marjinaller çıkıyor, Taksim’de ezanı ıslıklayan edepsizler çıkıyor. İttifakı deştikçe içinden Pensilvanya’nın ve Kandil’in uzantıları çıkıyor. İttifakın önünü arkasını araştırdıkça ortaya çıkar ağları, menfaat şebekeleri çıkıyor, ittifaka dikkatli bir şekilde bakınca ortaya bölücü örgütün uzantıları ile yapılmış kirli kanlı pazarlıklar çıkıyor. Bu ittifakta herkes var ama sadece millet yok. Milletin iradesi yok, bu ittifakta her şey var ama samimiyet yok, şeffaflık yok. Bu ittifakta her türlü alengirli işlere yer var ama doğru dürüst yer yok. Bu ittifakta bölücü heveslere tahammül var ama vatanperverlik, milliyetperverliğe tahammül yok” şeklinde konuştu.

“GERÇEKLER ÇARŞAF ÇARŞAF ORTAYA DÖKÜLÜYOR”

Milletin Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir adayının nasıl bir karşılıksız senet veya sahte senet cambazı olduğunu öğrendiğini söyleyen Erdoğan, “Ayrıca vergi kaçakçısı bu, bunların hepsini anlatmamız lazım. Buralardan ayakta durmaya çalışmış, şimdi böyle bir adam Ankara’ya belediye başkan adayı oluyor. Gereken dersin verilmesi lazım. Matruşka ittifakının Ankara adayı ile ilgili gerçekten çarşaf çarşaf ortaya dökülüyor. Bugün karaladıkları, kanlı bıçaklı oldukları şahıslarla daha düne kadar ne işler çevirdikleri, nerelere gittikleri, ne konuştukları, birbirlerine hangi mesajları attıkları tek tek ortaya çıkıyor. Bu skandal ‘provokasyon’ diyerek, bağırarak sağa sola çamur atarak kapatılamayacak kadar büyüktür. Sorulara dürüstçe cevap vermek yerine kaçmak, gazetecilere saldırmak, mızmızlanmak hiç kimseye bir fayda sağlamaz. Elbette Ankaralı kardeşlerim bunun hesabını sandıkta soracaktır. Benim milletim bu ittifaka ve ortaklarına derslerini sandıkta verecektir. Kardeşlerim ne böyle bir ittifaktan ne de bu ittifakın defolu adayından Ankara’ya bir hayır gelmez. Kendine faydası olmayanın milletine de, memleketine de hiçbir faydası olmaz. Biz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yapıyoruz, bu CHP bunu yargıya taşıyor, ne oldu taşıdınız? Yargı lehimize kararını verdi, çıktın özür diledin mi? Bunlarda öyle bir yüz yok ki. Ankara sıradan bir şehir değil, şu andaki külliyelere layık bir şehir. Ankara, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kalbidir” diye konuştu.