Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Keçiören’de ve Sincan’da toplu açılış töreninde metrobüs müjdesi verdi.

Ankara’nın Sincan ilçesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi ziyaretinde gençlerle yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini belirtti. Erdoğan, “Ankara’yı bizim metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak. Raylı sistemler, artı metrobüs.” ifadesini kullandı.Türkiye’yi büyüttüklerini ve daha da büyüteceklerini vurgulayan Erdoğan, güçlendirdikleri Türkiye’yi daha da güçlendireceklerini ve itibarını daha da artıracaklarını dile getirdi.Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz gecesi meydanlarda, sokaklarda kurulduğunu aktaran Erdoğan, bu ittifakın tabanında AK Parti ve MHP’nin bulunduğunu, iki partinin el ele vererek Cumhur İttfakı’nı en ideal yere taşıdığını anlattı.”Ankara’yı çok daha farklı bir yere getireceğiz”

Belediye hizmetlerinin milletin günlük hayatının önemli bir parçası olduğunu ve Özhaseki ile Ercan’ın bu yolda el ele vereceğini bildiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Diğer tarafta da iktidar olarak biz hep birlikte el ele verip inşallah sadece Sincan’ı değil, tüm Ankara’yı çok daha farklı bir yere getireceğiz. Düşünün, 16-17 yıl önce havalimanından Ankara’ya doğru dürüst bir yol var mıydı? Havalimanımız yoktu doğru dürüst. Şu anki havalimanını bizler yaptık. Sırtüstü yatarak uçağa bakıyorduk ama şimdi böyle bir şey yok. Uçağa binmek nerede, otobüsle gidiyorduk. Şimdi rahatlıkla uçağa da biniyor muyuz? Bu nedir Bu refah seviyesini gösteriyor. Milletim benim buralara geldi. Şimdi en iyisini yapmak artık boynumuzun borcudur. Biz belediye başkan adaylarımıza güveniyoruz. Ankara’ya ve Sincan’a en iyi hizmet getirecek adaylarla sizin karşınıza çıktığımıza inanıyorum. Bunun için 31 Mart seçimlerinde adaylarımızı sizlere emanet ediyorum. Dolayısıyla Sincan’ı da adaylarımıza emanet ediyoruz. Sadece burası değil inşallah komşunuz Yenimahalle’yi de alacağız. CHP’ye yakışmıyor orası, orayı da alacağız. Alalım ki Yenimahalle de hizmet görsün. Bütün buralar pırıl pırıl olsun.”

Erdoğan, alanı dolduran kalabalığa kenevirden yapılmış bez torba dağıttı.